Τρίτη 14 Οκτωβρίου 2014

Νικητής του Ντέρπυ Ο ΑΡΗΣ

Νίκησε ο Αρης εκτός έδρας τον ΠΑΟΚ με 2-1

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση και κόντρα σε μία κακή διαιτησία που της αρνήθηκε δύο πέναλτι η ομάδα Νέων του Άρη κατάφερε να πανηγυρίσει σπουδαίο διπλό απέναντι στον ΠΑΟΚ με σκορ 2-1 και να πάρει τους πρώτους της βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Οι παίκτες του Δημήτρη Σίτσα ήταν σαφώς ανώτεροι καθ΄όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και θα μπορούσαν να προηγηθούν από νωρίς εάν ο διαιτητής της αναμέτρησης δεν της αρνιόταν δύο φορές την εσχάτη των ποινών.

Είναι η δεύτερη αγωνιστική που οι άνθρωποι του Άρη έχουν παράπονα από τη διαιτησία, καθώς ανάλογης συμπεριφοράς έτυχαν και στην πρεμιέρα με τον Ηρακλή.

Τα τέρματα του Άρη πέτυχαν οι Ανδρεάκος στο 75ο λεπτό και Ρομάριο στο 88΄. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν προσωρινά στο 79ο λεπτό.

Νίκη και για την Κ16 του συλλόγου με προπονητή τον Μανώλη Ιωαννίδη που επικράτησε του Αετού Βασιλικών με το εμφατικό 6-0 για το πρωτάθλημα που διοργανώνει η ΕΠΣΜ.