Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

ΠΑΟΚ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 4-0

Ακόμα μία νίκη στο ενεργητικό τους πρόσθεσαν οι Νέοι του ΠΑΟΚ, καθώς επικράτησαν του Απόλλωνα στο Πρόχωμα με το ευρύ 4-0 στο πλαίσιο της 14ης αγωνστικής και παρέμειναν στην κορυφή του πρωταθλήματος Κ20 της Σούπερ λίγκ.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκόρ μόλις στο 6' λεπτό με το όμορφο πλασέ του Δημήτρη Κωνσταντινίδη και διπλασίασαν τα τέρματα τους με την κεφαλιά του Κουλούρη στο 59'. Στο 74' ο Κουλούρης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα καθώς συνεργάστηκε άψογα με τον Πόζογλου και έστειλε την μπάλα αναπαυθεί για τρίτη φορά στα δίχτυα του Απόλλωνα.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Πόζογλου με εκπληκτική εκτέλεση από τα 25 μέτρα, διαμόρφωσε το τελικό 4-0

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Τσελεπίδης, Βασαΐτης, Κωνσταντινίδης, Αναστασίου, Πατράλης (78' Πολύζος), Τσανδάρης, Σαββίδης, Κολούρης, Δεληγιαννίδης (69' Πόζογλου), Παπαδόπουλος Β (56' Τσολακίδης).

Απόλλων Σμύρνης: Σταματόπουλος, Ξανθόπουλος, Ντοβλετάκης, Μεταλλινός, Σιγάλας, Καλλέργης, Μιχαλάρης (72' Δούμουρας), Φουκαράς (65' Ζαχαρίου), Ντάφλας, Παπευθυμίου (65' Ντούνης), Μπέντας