Σάββατο 9 Μαρτίου 2013

«Τριάρα» στο δεύτερο ημίχρονο

Η ομάδα Κ20 του ΠΑΟΚ πέρασε από την έδρα του Πλατανιά, νικώντας με 0-3, με τα γκολ να μπαίνουν όλα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος του Πλατανιά και στο δεύτερο ημίχρονο, επιβεβαίωσε την κυριαρχία του. Στο 48΄, ο Δεληγιαννίδης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ και ο Κουλούρης «κλείδωσε» τη νίκη στο 77΄. Το τελικό 0-3 που έδωσε και διαστάσεις θριάμβου στη νίκη, διαμόρφωσε ο Καρατζάογλου στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Με τη νίκη αυτή, ο ΠΑΟΚ έφτασε τους 47 βαθμούς και παραμένει στις υψηλές θέσεις τη βαθμολογίας

ΟΙ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Πλατανιάς: Κοκκάλας, Μπουρμπάκης, Τσικουδάκης, Χαραλαμπάκης, Πατρικάκης, Μαραγκουδάκης Ι. (Μαμινάκης 60΄), Ράτα, Μαραγκουδάκης Κ. (Διγαλάκης 82΄), Μαυρεδάκης, Τσίτας (Στρέζος 88΄), Γαλανίδης

ΠΑΟΚ: Στρέζος, Μπαντάνης, Ποζατζίδης, Πούγγουρας (Τσελεπίδης 80΄), Χατζόπουλος, Πολύζος, Δεμηρτζόγλου, Σαββίδης (Καρατζάογλου 82΄), Κουλούρης, Παπαδόπουλος (Τζεβελέκης 70΄), Δεληγιαννίδης