Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου 2013

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ

Στο το site του Ηρακλή Αμπελοκήπων διαβάζουμε:
<<Πρώτη αγωνιστική για την ομάδα μας εκτός έδρας με αντίπαλο τον Ορφέα Ελευθερούπολης. Ένα παιχνίδι με πολύ άγχος έγινε στο πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να κοιτάνε για το πως θα διασφαλίσουν το μηδέν στην άμυνά τους.Μοναδικές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο ήταν κάποια φάουλ που δεν δυσκόλεψαν ιδιαίτερα τους τερματοφύλακες.

Στο δεύτερο ημίχρονο όπως είναι λογικό και ύστερα από τα λόγια των προπονητών το ματς απέκτησε ρυθμό.Ο Ορφέας ήταν αυτός που απείλησε πρώτος με δύο καλά σουτ που τα εξουδετέρωσε ο σταθερός Ζιάκας.Μετά το παιχνίδι έγινε πάλι κακό με πολλά φάουλ και χωρίς φάσεις.Φτάνουμε στην φάση του 71 λεπτού μετά από κόρνερ του Βειδαμενίδη και αφού μένει η μπάλα μέσα στην περιοχή ο Αλεξόπουλος την στέλνει στα δίχτυα.Η χαρά δεν κράτησε πολύ για την ομάδα μας αφού μετά από 3 λεπτα ήρθε η ισοφάριση.

Οι αλλαγές βοήθησαν τον Ηρακλή αφού Ξανθόπουλος και Ζυρίδης συνεργάστηκαν για το 1-2 στο 83' με τον πρώτο να βγάζει πολύ όμορφη σέντρα και τον δεύτερο με κεφαλιά ψαράκι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.Λίγο πριν τελειώσει το παιχνίδι στο 87 μια έμπνευση του Χαψα ο οποίος είδε λίγο έξω τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με πολύ όμορφο σουτ έκανε το 1-3.Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν:Ζιάκας Παναγιώτης,Παπαιωάνου Νίκο,Πομάκης Γιώργος,Σακαλής Κώστας,Γκιαούρης Δημήτρης,Χαψάς Αλέξης,Νικολίτσας Γιώργος(Αθανασιάδης Σαββας 90+),Αλεξόπουλος Αποστόλης,Ιορδανίδης Χαράλαμπος(Χανθόπουλος Χρήστος 80') Βειδαμενίδης Χρήστος,Ζγκούρη Αντώνης(Ζυρίδης Γιώργος 75')>>.